insan asansoru
insan asansoru

insan asansoru
Esas olarak insan taşınmasını amaçlayan konfor ve kullanım rahatlığı ön planda tutulmuş asansörlerdir.

İnsan asansörleri; konutlarda 240 kg' dan 1000 kg'a kadar insan taşımak için kullanılan ve konut dışı yerlerde(otel, hastane,iş merkezi) 630 kg' dan 1600 kg'a kadar insan ve/veya yük taşımak amaçlı olarak tasarlanan asansörlerdir. 3 ila 21 kişilik kapasiteye kadar yapılabilen insan asansörlerinin anma hızları da binanın yüksekliğine göre değişken bir şekilde 0,40 m/sn ile 2.5 m/sn hızları arasında değişebilir.

İnsan asansörleri, binaların projelendirmesi aşamasında yapılan trafik hesaplarına ve avan projelerine uygun olarak imal edilip, yerlerine monte edilir. 4 kişiden 21 kişiye kadar kapasiteye sahip yapılabilen şahıs asansörlerinin hızları, binanın yüksekliğine göre değişken bir şekilde 0,63 m/sn 2.5 m/sn' ye kadar çıkar.

Projelendirme safhasından imalat ve montaj aşamasının sonuna kadar tüm kademeler, uzman ekiplerimiz tarafından kontrol edilerek, son kullanıcıya en uygun hale getirilir.

SINIF 1 Asansörleri:

a) 320 ve 400 kg beyan yüklü küçük kabinler yalnız insan taşımak için kullanılır.

b) 630 kg beyan yüklü orta boy kabinler insan taşımaya ek olarak özürlü kişiler için normal tekerlekli sandalye ve çocuk arabalarının taşınması içinde kullanılabilir.

c) 1000 kg beyan yüklü büyük boy kabinler orta boy kabinlerin taşıyabileceği yüklerin yanı sıra tutamakları sökülebilen sedyelerin tabutların ve mobilyaların taşınması içinde kullanılabilirler.

SINIF 2 Asansörleri:

Sınıf 1 ve Sınıf 3 özelliklerini birlikte taşıyabilen beyan yüküne göre konut dışı yerlerde ve sağlık tesislerinde de kullanılabilen asansörlerdir.

SINIF 3 Asansörleri:

Özel olarak hasta taşımak amacıyla tasarımlanmış asansörlerdir.

a) 1600 kg ve 2000 kg beyan yüklü asansörlerin kabinleri çoğu dispanser ve hastaların ihtiyacını karşılar.

b) 2500 kg beyan yüklü asansörlerin kabinleri özellikle hastane yataklarındaki hastaların tıbbi yardım cihazlarıyla birlikte taşınması için uygundur.

Kocaeli Asansör Firmaları, Kocaeli Asansör, İnsan Asansörü, Yük Asansörü, Engelli Asansörü, Panoramik Asansör, Servis Asansörü, Derince Asansör, Körfez Asansör, İzmit Asansör, Kocaeli Asansör Şirketleri, Asansör Fiyatları Kocaeli